První centra převzala hygienické potřeby od společnosti ROSSMANN

Ve středu 8. října si v prodejně v pražských Dejvicích převzaly potřeby zástupkyně dvou mateřských center ze Středočeského kraje: MC Rožálek z blízkých Roztok a RC Chloumek z Mělníka.

Do konce roku se potřeby dostanou také do všech ostatních 85 center, které hygienické potřeby žádaly v prvním kole přihlášek. Ve většině míst se podařilo vytipovat jedno centrum v kraji, které zboží převezme a krátkodobě uskladní pro ostatní. Akce je poměrně logisticky náročná, a tak trvá delší čas, než se potřeby dostanou ke všem. V listopadu si převezmou potřeby dva kraje: Praha a kraj Jihomoravský.

Nejčastěji centra žádala o toaletní papír, ubrousky, vlhčené ubrousky, mycí a čisticí prostředky. Všechna centra při přebírání daru pořádá společnost Rossmann o vyplnění krátkého dotazníku, který se týká nákupu hygienického zboží. Zároveň je třeba uvést na webových stránkách banner projektu a doporučujeme též uvést poděkování dárci na všech místech, kde obvykle děkujete (webové stránky, nástěnka v centru, newsletter pro vaše návštěvníky).

Společnost Rossmann má v úmyslu spolupracovat se Sítí mateřských center spolupracovat i v příštím roce, což je jistě dobrá zpráva pro ty, kdo se přihlásí do projektu až ve 2. kole.