Po druhém kole je v projektu zapojeno 148 center

malujeme
Shodně 80 procent center přihlášených ve 2. kole potřebuje čtvrtky, barvy a ubrousky

Ve druhém kole projektu se přihlásilo přes 46 nových center z různých krajů a třicítka původních členů aktualizovala své potřeby. Znamená to, že projektu se nyní účastní více než polovina členských center. Nejvíce nováčků (12) pochází z rozlehlého a aktivního Středočeského kraje, 9 nových přibylo v kraji Ústeckém a 8 v Jihomoravském. V ostatních krajích se přidalo 1 – 5 center.

Z kancelářských potřeb nejčastěji žádala o kancelářský papír, laminovací folie a psací potřeby, z hraček se nejvíce nedostávají hračky pro věkovou skupinu 3-6 let. Ve výtvarných potřebách postrádají centra především barvy a papíry, ale ostatní potřeby příliš nezaostávají – je vidět, že jsou centra tvořivá a pracují s různorodým materiálem. V knihách vedou s přehledem knihy o výchově a o tvoření určené dospělým čtenářům, mezi časopisy mírně převažuje zájem o periodika pro děti do 6 let. Ve sportovních potřebách je snad překvapivým favoritem překážková dráha, kterou by potřebovalo 53 procent nově přihlášených.V technice asi nepřekvapí 43procentní zájem o počítače, o něco menší je potřeba tiskáren a okolo 20 procent center má zájem o dataprojektor.

Z potravin a hygienických potřeb téměř všechna centra využijí naprosto vše, co bylo v nabídce, „vybíravá“ nejsou ani v upomínkových předmětech.

Za služeb se jeví nejžádanější dobrovolnická pomoc při akcích, dále kopírování a tisk, právní služby.

Děkujeme za přihlášky i aktualizace a přejeme si další dobrý rok.