Rodinné centrum Vikýrek

O tomto rodinném centru:

Vikýrek nachází v obci Vikýřovice.

Hlavním cílem RC Vikýrek je poskytování kvalitních služeb zaměřených na vzdělávání, prohlubování a zkvalitňování rodičovských kompetencí s ohledem na potřeby rodin s dětmi a priority Olomouckého kraje, obcí a měst v okrese Šumperk. RC Vikýrek realizuje aktivity z oblasti vzdělávání a posilování kompetencí rodičů – předporodní příprava, edukace o vývoji dítěte v jednotlivých vývojových fázích. Vzdělávání v oblasti intuitivního a pozitivního rodičovství, přes komunikaci v rodině, obtížné situace, přípravu dítěte na vstup do školky a školy, změny v rodině a příprava dětí na ně, slaďování rodinného a profesního života, poradenství v oblasti vztahů mezi rodiči a dětmi apod. Centrum dále poskytuje volnočasové aktivity pro děti a jejich rodiče, pořádá jednorázové kulturní, společenské a sportovní akce pro rodiny s dětmi, poskytuje hlídání dětí a adaptační programy pro děti před nástupem do MŠ. Realizuje příměstské a pobytové tábory.

www.vikyrek.cz

Kontaktní osoba:

Jana Kirschner Kostelniková
775 977 020
jana.kostelnikova@seznam.cz

Našemu centru by velmi pomohlo cokoli z těchto věcí:

Papír a kancelářské potřeby: Výtvarné potřeby: Hračky:
Kancelářský papír, tonery, archivační a zakládací materiál, popisovače, papír na flipchart, propisky, obálky, izolepy, nůžky. Pastelky, fixy, barvy, štětce, výkresy, barevné papíry, lepidla, dětské nůžky, plastelíny, tiskátka, omalovánky a pracovní sešity, krepové papíry, fixy na textil, foukací fixy a šablony, přízdoby na tvoření, kreativní sety. Hrazdička pro miminka, hrací deka pro miminka, dřevěné hračky a vkládačky, auta, odrážedla, panenky, domeček pro děti, stan na prolézání, kostky a stavebnice, dřevěná garáž, kuchyňka, ponk s nářadím.

 

Didaktické potřeby: Knihy a časopisy: Sportovní potřeby:
Bosochodníček, didaktický kalendář s hodinami, kuličková dráha, domino, dřevěné domečky. Knihy a časopisy zaměřené na děti, maminky a rodinu. Obrázkové knihy pro nejmenší, albi naučné knihy, apod. Gymnastické míče, overbally, švihadla, skákací pytle, kruhy, bosochodníčky, tai-chi desky, žíněnky, podložky na jógu, gumy na cvičení.

 

Kancelářská technika: Nábytek: Domácí potřeby:
Notebook, tiskárna, dataprojektor, plátno, ozvučení, rádio s cd přehrávačem, skartovačka. Přebalovací pult, úložná zamykatelná skříň, police, šatní skříňky pro děti, dětské židle a stůl. Nádobí, sklenice, talíře, misky, dětské jídelní sady, krájecí prkénka a nože, dětská pítka, jídelní podložky.

 

Domácí spotřebiče: Hygienické potřeby: Trvanlivé potraviny:
Mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, indukční plotýnka, vysavač. Toaletní papír, papírové kapesníčky a kuchyňské ubrousky, vlhčené ubrousky, plenky, wc gely a vůně, čistící prostředky – kuchyň, podlahy, wc. Dezinfekce, jednorázové rukavice, pytle na odpad, prací prostředky, JAR, houbičky na nádobí. Prostředky na mytí a leštěné oken, zrcadel. Káva, čaj, sušenky, dětské přesnidávky, musli tyčinky, smetana do kávy, sirupy.

 

Upomínkové předměty: Ostatní – co jinam nepatří a přesto by za to bylo toto centrum moc vděčné: Služby:
Hrnky, tužky, nafukovací balónky, reflexní pásky. Kočárek, autosedačka, relaxační křesílko pro miminko. Koše na tříděný odpad. Lékárnička. Tisk, grafika, právní služby a poradenství, marketing.

 

Děkujeme!

projekt Sítě mateřských center